PRO BONO - případ pana Puchra

Advokátní kancelář SATKE & ŠKORPIL v rámci své činnosti Pro Bono podporuje občany, kteří potřebují kvalifikovanou pomoc právníka, ale nemohou si to z finančních důvodů dovolit.

PRO BONO - případ pana Puchra

Jedním z takových případů je příběh pana Bohumíra Puchra, kterého jeho syn s vnučkou připravili o prakticky veškerý majetek. Pan Puchr dlouhodobě finančně pomáhal svému synovi, který měl problémy s dluhy. Jeden jeho dům tak byl zastaven a skončil v exekuční dražbě. Druhý dům pan Puchr prodal své vnučce tak, aby vedle kupní ceny mohla z hypotéky uhradit i nahromaděné dluhy. To se ale nestalo a pan Puchr z kupní ceny neobdržel ani korunu. Navíc po něm stát vymáhal daň z převodu nemovitostí, kterou vnučka neuhradila. Minulý rok byl dům vnučkou dále prodán, ale dluh svému dědečkovi stále odmítá uhradit.

Poté, co jsme se případu pana Puchra ujali, již bylo dosaženo osvobození od vysokých soudních poplatků a vysouzení více než 350.000 Kč po jeho synovi. Nyní probíhá řízení o žalobě na úhradu 1.450.000 Kč s úroky proti jeho vnučce. Podle našeho názoru totiž nelze vyhovět námitce promlčení, kterou se vnučka žalobě brání, protože je tato námitka podaná v rozporu s dobrými mravy.

O případu pana Puchra byla odvysílána reportáž pořadem Reportéři ČT, kterou můžete shlédnou pod odkazem http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/217452801240039/video/587839

Tento článek byl vydán dne 18.12.2017
Nový Kolowratský palác
Na Příkopě 1047/17
110 00 Praha 1
zobrazit na mapě
Kontaktní formulář

Tento web využívá pro poskytování služeb a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte.
Informace o tom, co jsou to soubory cookie, naleznete na tomto odkazu.

Beru na vědomí