PRO BONO - výhra v případu pana Puchra

Minulý rok jsme se ujali případu pana Bohumíra Puchra, kterého jeho syn s vnučkou připravili o prakticky veškerý majetek. 14. listopadu 2018 se nám podařilo dosáhnout spravedlnosti a spor pravomocně vyhrát.

PRO BONO - výhra v případu pana Puchra

Minulý článek o tomto případu si můžete přečíst pod odkazem zde: http://www.aksl.cz/blog/pro-bono-pripad-pana-puchra

Dne 26. července letošního roku proběhlo řízení před soudem prvního stupně, který naši žalobu zamítl a odůvodnil to tím, že dluh byl vzájemně započten kvůli tomu, že pan Puchr bydlel v domě ještě nějakou dobu po podepsaní kupní smlouvy. Tento rozsudek byl naprosto absurdní a nezákonný, proto jsme rozhodli podat odvolání.

14. listopadu 2017 skončilo řízení u odvolacího soudu, který nám dal zcela za pravdu a řízení se nám tak podařilo vyhrát. Odvolací soud dospěl k závěru, vnučka pana Puchra je povinna zaplatit žalobci žalovanou částku včetně úroků z prodlení a nákladů řízení. Námitka vzájemného započtení byla odvolacím soudem zcela zamítnuta jako neoprávněná.

Rozsudek odvolacího soudu už nabyl jak právní moci, tak i vykonatelnosti, ale zatím nebylo nic splaceno. Proto byl proti povinné podán exekuční návrh a dlužná částka je vymáhána v exekuci.

Jsme velmi rádi, že se nám konečně po dlouhé době povedlo pro pana Puchra dosáhnout justiční spravedlnosti. Byť to bylo smutné vítězství proti jeho vnučce a synovi.

O pokračování případu pana Puchra byla v pondělí 10.12.02018 odvysílána reportáž pořadem Reportéři ČT, kterou můžete shlédnou pod odkazem: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/218452801240039/video/662787

 

 

Tento článek byl vydán dne 29.12.2018
Nový Kolowratský palác
Na Příkopě 1047/17
110 00 Praha 1
zobrazit na mapě
Kontaktní formulář

Tento web využívá pro poskytování služeb a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte.
Informace o tom, co jsou to soubory cookie, naleznete na tomto odkazu.

Beru na vědomí